Ömer Eren Yaşar / Müzik Terapisti

1990 tarihinde İznik’te doğan Ömer Eren Yaşar, Bursa Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Uludağ Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı’nı bitirdi. Meslek hayatına 2014 yılında Tunçsiper Lisesi’nde başladı ve o yıl çalıştırdığı okul orkestrasıyla Osmangazi Liselerarası Müzik Yarışması’nda “En İyi Düzenleme” ödülüne layık görüldü.


Murat Metin ile piyano ve müziksel işitme derslerine başladı. Dünya Müziği Derneği (DMD) Çok Sesli Korosu’nda Gülcan Ulusoy’dan piyano, Zekai Evin’den keman, İlker Ermiş’ten müziksel işitme, okuma ve yazma, Levent Sezgin’den koro ve şan dersleri aldı.


Nilüfer Yılmaz ile piyano, Bayazıt Akhundov ve Nesrin Biber Öz ile keman, Hasan Adıgüzelzade ile armoni, İsmail Bozkaya ile Müzik Tarihi, Sezen Özeke ile Orff ve Kodaly gibi özel öğretim yöntemleri eğitimi aldı.


2017 yılında Fi Sanat’ın açılmasına öncülük eden Eren Yaşar; Başka Dünya Anaokulu’nda, Bilim Yuvası Koleji’nde, Yeni Nesil Tofaş’ta müzik öğretmenliğine devam etmektedir. Ulusal Piyano Günleri idari kadrosunda ve Dünya Müziği Derneği Yönetim Kurulu’nda yer almaktadır.


Profesyonel Çalışmaları
  • Şef Levent Sezgin önderliğindeki Dünya Müziği Derneği (DMD) Çok Sesli Korosu.
  • Ankara Polifonik Korolar Şenliği’ne DMD ve okul korosu
  • Zeki Müren AGSL olarak Rathenow Müzik Okulu
  • Prof. Dr. Sezen Özeke ile oluşturdukları Colours of Turkey projesiyle Florida Clearwater Christian College Hand Bells (el zilleri) topluluğu ile konserler
  • Avusturya’nın Viyana ve Graz kentlerinde aynı proje ile ülkeyi temsil ettiler.
  • DMD Karma Korosu ile Makedonya Ohrid Choir Festival’e katıldılar.
  • DMD Gençlik Korosu ile 2015 Ohrid Choir Festival’de birincilik, en iyi eser yorumlama ve jüri özel ödülüne layık görüldüler.
  • Türkiye Basketbol Federasyonu Osman Solakoğlu Basketbolla Topluma Hizmet Ödülü alan Yeni Nesil Tofaş projesinde müzik eğitmeni olarak görev aldı ve halen görevini yürütmektedir.
  • Levent Sezgin, Phil Golson, Pattye Johnson Casarow, Peder Karlsson, Oğuzhan Balcı, Naci Özgüç, İnci Özdil, Kıvanç Tepe, Sezen Özeke gibi müzik insanlarıyla atölye ve konser çalışmalarında yer aldı.
Güvennet Akademi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
KABUL ET
close
Güvennet Akademi Whatsapp Destek Hattı
HEMEN KAYIT OL
Eğitimlerimize sadece bir adım uzaklıktasın. Aşağıdaki formu doldurduğunuzda detaylı bilgi için sizi arayacağız.
DETAYLI BİLGİ AL
Eğitimlerimize sadece bir adım uzaklıktasın. Aşağıdaki formu doldurduğunuzda detaylı bilgi için sizi arayacağız.
Hemen Bilgi Al